آموزش ها, دکوراسیون داخلی

راهنمای انتخاب یک میز تلویزیون ایده آل برای خانه

میز تلویزیون

راهنمای انتخاب یک میز تلویزیون ایده آل برای خانه

یکی از وسایل کاربردی و زینتی خانه، میز تلویزیون است. این میز در بهترین جای خانه باید قرار بگیرد. جایی که در معرض دید همه اعضای خانواده و مهمان‌ها قرار بگیرد. بقیه وسایل خانه، به اندازه میز تلویزیون و مبلمان روبرویش، توی چشم نیستند. همین نکته به ظاهر ساده، اهمیت کلیدی این وسیله تزیینی را مشخص می‌کند. و اگر به از این زاویه ببینیم، متوجه می‌شویم که چه قدر در خرید و انتخاب میز تلویزیون خانه، می‌توانستیم بهتر عمل کنیم. معمولاً زمانی تصمیم به خرید یک وسیله جدید در خانه می‌گیریم که مدلی مشابه دیده باشیم. مدلی که در یک خانه دیگر دیده‌ایم، الزاماً برای خانه ما مناسب است. شیفتگی یک شبه، دلیل مناسبی برای خرید یک میز تلویزیون نیست. در این یادداشت، ویژگی‌های یک میز ایده‌آل برای قرار گرفتن تلویزیون روی آن را بررسی می‌کنیم.

چند مدل میز تلویزیون داریم؟

مدل‌های مختلفی برای میز تلویزیون وجود دارند. اما مدل‌های زیادی توی ذهنمان نداریم. همان طور که در بالا اشاره کردیم، مدل‌هایی که دیده ایم، مدل‌های معمولی و ساده ای هستند که ممکن است در هر خانه ای پیدا بشود. اما این همه ماجرا نیست. بعضی از این میزها، کلاسیک و چوبی رنگ هستند. اما همه میزهای رنگ چوب، الزاماً کلاسیک نیستند. میز تلویزیون‌های مدرن تر، در طراحی و رنگ آمیزی، خلاقیت بیشتری دارند.

به چه نکته‌هایی باید دقت کنیم؟

هر خانه ای، میز تلویزیون خودش را می‌خواهد. سلیقه‌ها مختلفند و هر میزی برای همه خانه‌ها مناسب نیست. رنگ آمیزی، طراحی دکوراسیون، مساحت‌هال و پذیرایی و فاصله تا تلویزیون، همه چیز یک خانه را مشخص می‌کند. اندازه خانه در اندازه یک میز مناسب، اهمیت بیشتری نسبت به رنگ و طرح آن دارد. بعد از این که نسبت به اندازه فضایی که برای یک میز جدید در نظر گرفته ایم، بعد به سراغ گزینه‌های بهتر می‌رویم. بعد به مدل خانه و وسایل دقت می‌کنیم. میز تلویزیون می‌تواند آن قدر اهمیت پیدا کند که شاید به مرور مجبور بشوید که تمام وسایل خانه را با آن هماهنگ کنید.

اندازه تلویزیون و میزش!

قبل از این که دکمه بخرید، فکری به حال کت و شلوار بکنید. قبل از این که میز بخرید، در مورد تلویزیون و اندازه اش تصمیم بگیرید. میزهای کوچک برای تلویزیون‌های بزرگ مناسب نیستند و میزهای بزرگ برای تلویزیون‌های کوچک. یک تلویزیون بزرگ، نیاز دارد که فضای خالی زیادی جلویش داشته باشد. پس مسلماً باید احتمالاً فضایی مناسب را جلوی آن خالی بگذارید. پس به یک پذیرایی بزرگ هم برای داشتن یک تلویزیون و میز ال سی دی داشته باشید.
برای تلویزیون‌های کوچک تر، این ویژگی را دارید که بخشی از آن را با وسایل دکوری پر کنید. مخصوصاً اگر اهل فیلم و کتاب هستید، بخش‌های دکوری اطرافش بیشتر به کارتان می‌آید. در این صورت هم می‌توانید یک میز بزرگ داشته باشید و کلی جا برای وسایل دکوری و فیلم و کتاب.

ترکیب آن با قفسه‌های مختلف

قرار است میز ال سی دی را توی بهترین جای خانه قرار بدهید. جایی که کنار آن نمی‌توانید بوفه و دیگر وسایل تزئینی را قرار بدهید. پس احتمالاً باید از فضای اطراف تلویزیون، برای وسایل دکوری استفاده کنید. این قفه‌ها را می‌توان با هر وسیله ای پر کرد. اگر فضای گسترده ای دارید، احتمالاً میز تلویزیون بخشی از دکور خانه خواهد شد. و حتی بعید نیست که تلویزیون، در آن تنها یک وسیله تزئینی دیگر باشد. این جاست که میز تلویزیون، دیگر یک وسیله ساده نیست، بلکه بخشی از دکور خانه به حساب می‌آید. به این دکوراسیون زیبا، یک تلویزیون یا ال سی دی هم اضافه کنید.

چند مدل مختلف داریم؟

میزهای تلویزیون با توجه به کارکردها و خانه‌های مختلف، مدل‌های متفاوتی هم دارند. توی بعضی از خانه‌ها اصلاً نمی‌شود از مدل‌های کلاسیک استفاده کرد. اندازه بعضی از آنها، به خانه ما نمی‌خورد. و بعضی خانه‌ها میزی به ابهت دیگر وسایل نیاز دارند. چند تا مدل اصلی داریم که بهتر است در مورد آنها بیشتر بدانیم. این مدل‌ها را معمولاً به راحتی می‌توانید در هر فروشگاهی پیدا کنید.

میز تلویزیون کلاسیک یا ام دی اف

البته که میزهای قدیمی را با چوب می‌ساختند. اما استحکام میزهای امروزی را نداشتند. هر کسی با هر توان مالی که داشت، می‌توانست یکی از این میزهای چوبی را برای خانه اش خریداری کند. مدل‌های خیلی مختلفی ندارند. با توجه به پیشرفت تکنولوژی، جاهای مختلف برای وسایل الکترونیکی دیگری که به تلویزیون متصل می‌شوند، قرار داده شده است.
مثلاً اضافه شدن دستگاه‌های پخش ویدیو، گیرنده‌های خارجی و… باعث شده که محل‌هایی برای آنها نیز قرار داده شود. اگر اهل قرار دادن فیلم و نوار روی میز تلویزیونتان نیستید، یا کنترل از راه دورها را روی میز نمی‌گذارید، کشوهای مخصوص آنها نیز در پایینشان قرار گرفته است.

میز تلویزیون دیواری

فکر نکنید که میزهای دیواری، ساده تر از میزهای کلاسیکند. بلکه مانند یک کمد دیواری بدون در می‌مانند. قفسه‌های کناری و محل قرارگیری تلویزیون، به خوبی با هم ترکیب شده اند. طوری که خودش به خانه شکل و فرم متفاوتی می‌دهد. اما معمولاً برای فضاهای متوسط به بالا مناسب است. برای فضاهای کوچک، می‌تواند فضای خیلی از کمدها را بگیرد. و حتی اجازه نده که دکوری‌های زیادی را درون آن قرار بدهید.

میز سلطنتی و اشرافی

این نوع میزها، هنوز خیلی در بین خریداران جا نیافتاده اند. به خاطر شکل و فرم خیلی متفاوتشان، مخصوص خانه‌هایی هستند که همه چیز در آن خیلی لوکس و سلطنتی است. مبل‌ها، فرش‌ها، طراحی آشپزخانه و دیگر وسایل خانه باید به این نوع میز تلویزیون بیاید. خریدن این میز به تنهایی، کمکی به لوکس شدن خانه نمی‌کند. رنگ آنها معمولاً به طلایی نزدیک است. نقش و نگارهای خوبی دارند و حتماً شکلی شبیه به تاج، در طراحی آنها لحاظ شده است.

میز تلویزیون مدرن

مدرن شدن وسایل خانه، این اجازه را به خریداران می‌دهد که میزهای متفاوت هم خریداری کنند. میزهایی که حالت نقره‌ای و آینه ای دارند، در همین دسته قرار می‌گیرند. طراحی آنها، با نورپردازی‌های مختلف و رنگ‌های متالیک، به خانه ای با وسایل مدرن، حالتی خاص می‌دهد.
اگر قصد خرید چنین میزی دارید، بهتر است فکری به حال خرید وسایل نقره ای یا سفید باشید. دکوری‌هایی که روی آن قرار می‌دهید، می‌توانند از جنس مجسمه‌های خاص و ظرف‌های کریستالی متفاوت باشد.

 

 

پاسخی بگذارید